PROFILE SKŁADANE

OPIS PROFILU

Metal był używany przez kilka stuleci jako materiał do wykonywania skomplikowanych technicznie pokryć dachowych (np. ołowiane pokrycie katedry w Kolonii liczące ok. 500 lat). Podwójny rąbek stojący jako technika łączenia jest znany w literaturze od mniej więcej początku ubiegłego wieku i można go uważać za dalszy rozwój prostego rąbka stojącego.

Technika łączenia jest uważana za rzemieślniczą technikę łączenia pokryć dachowych wykonanych z cienkich arkuszy. Umożliwia uszczelnienie przeciwdeszczowe nawet najbardziej skomplikowanych kształtów dachów (np. wieże, kopuły, konstrukcje ekranowe). Rezultatem jest delikatny wygląd z szeroką gamą wariantów szczegółów.

Odpowiednie odkształcenia (zakładka „A” i zakładka „B”) na dwóch krawędziach podłużnych przygotowują blachę do łączenia na zakładkę.

Po ułożeniu na odpowiednio przygotowanej podkonstrukcji i zamocowaniu blachy za pomocą łączników (tzw. „klejów”) układana jest następna blacha i zamykana jest fuga między obiema blachami, tworząc pojedynczą felc ukośną lub podwójną przylga.

Wręg może być wykonany w różnych wysokościach w zależności od wymagań klimatycznych lub wizualnych.

Co wyróżnia maszyny Schlebach?

Gwarancja maksymalnej wydajności, przy zachowaniu najwyższego standardu jakości.

Intuicyjne użytkowanie

Moc

Precyzyja